W niedzielne popołudnie, policyjni wodniacy interweniowali na jeziorze Niegocin wobec nietrzeźwej pary z Warszawy, która postanowiła spędzić randkę na Mazurach, pływając kajakiem pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.07.2025 r.) na Plaży Miejskiej w Giżycku, gdzie około godziny 13:00 ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wezwali patrol wodny do nietrzeźwej pary, która dopłynęła do brzegu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z Giżycka sprawdzili stan trzeźwości kobiety i mężczyzny.
Jak się okazało, 43-letnia kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, natomiast jej 44-letni partner – ponad 0,5 promila. Oboje przyznali, że spędzają romantyczny weekend na Mazurach i postanowili wybrać się na kajaki, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają dla siebie i innych użytkowników akwenu.
Za pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu funkcjonariusze nałożyli na oboje uczestników po 500 złotych mandatu karnego. Kajak został zwrócony do wypożyczalni.

